TRANSPORT INTERMODALNY

Najważniejsze pojęcia

Kliknij na wybrane aby przejść do naszego słownika z pojęciami.

Transport intermodalny czyli taki, który odbywa się przy użyciu co najmniej dwóch różnych gałęzi transportu, bez przeładunku i na podstawie jednej umowy przewozu, wydaje się w dzisiejszych czasach jednym z najrozsądniejszych rozwiązań transportowych.

Najczęściej tylko w tym systemie, ładunek może dotrzeć od producenta do odbiorcy w relacji drzwi – drzwi (door to door). Nic dziwnego, że transport intermodalny uznaje się za przyszłość rynku transportowego. Status ten przyznała mu sama Unia Europejska, czyniąc stworzenie warunków rozwoju dla intermodalu jednym z czołowych priorytetów w zakresie europejskiej polityki transportowej.

OS Logistics - jako nowoczesna i elastyczna firma - zawsze proponuje swoim klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Przekazując nam - jako operatorowi przewozów intermodalnych - swój ładunek, możesz być spokojny o to, czy dotrze on w wyznaczone miejsce – my zajmiemy się wszystkim! Doskonale wiemy, jak połączyć najlepsze cechy dwóch środków przewozu – kolejowego na długich dystansach oraz drogowego na krótszych. Wykorzystujemy polskie i zagraniczne połączenia kolejowe.

Zapewniamy kompleksową obsługę celną, stały nadzór nad przesyłką podczas całej trasy przewozu (wraz z ubezpieczeniem towaru cargo) oraz dystrybucję z terminali transportem samochodowym.


PRZYKŁADOWY PROCES TRANSPORTU INTERMODALNEGO


CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

  • organizujemy przewozy intermodalne, zarówno na terenie Polski, jak i międzynarodowe;
  • zapewnimy kompleksową obsługę celną;
  • wykorzystamy naszą współpracę z operatorami w Polsce i Europie w celu zapewnienia Twojej firmie efektywnego przewozu towaru na korzystnych warunkach;
  • będziemy sprawować stały nadzór nad przesyłką podczas całej trasy przewozu;
  • zapewnimy ubezpieczenie towaru cargo;
  • zorganizujemy dystrybucję z terminalni przeładunkowych transportem samochodowym.

ZAPYTANIE OFERTOWE

Masz pytanie dotyczące transportu lub spedycji?

Zapraszamy do kontaktu. Wypełnij formularz i wyślij go do nas. Dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.